חדשות הכלכלה

לנהוג אחרת

אחד השינויים החשובים שעברו עלינו בשנים האחרונות הוא המעבר לנהיגה ברכבים חשמליים. לרכב חשמלי יש מגוון יתרונות החל משיפור איכות החיים והאוויר ועד שיפור מהותי של חוויית הנהיגה ברכב. יחד איתו נכנסו לחיינו גם אביזרים שהולכים יד ביד עם רכב חשמלי: מטען נייד לרכב חשמלי, אפליקציות שונות ואף עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף. החשיבות של כל אלה היא רבה, ולכן צריך לדעת כיצד להתנהל בתוך שלל המידע בנושא.

התנהלות חכמה בכל מקום

ברכישת רכב חשמלי חשוב לקחת בחשבון מספר דברים. הדבר הראשון הוא כמובן לבדוק האם קיימת תשתית מתאימה עבור רכב מסוג זה, בסביבה שלכם. מטען נייד לרכב חשמלי הוא אחד הדברים שכדאי לכם לרכוש כדי שלא תיתפסו לא מוכנים. בשונה מתחנות דלק שפרוסות ברחבי הארץ, עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף או בכל עיר היא לא משהו שאפשר לסמוך עליו עדיין. מסיבה זו כדאי לרכוש מטען נייד לרכב חשמלי, כדי להימנע ממקרה בו אתם זקוקים להטענה אך אין עמדת טעינה הקרובה אליכם באותו הרגע.

מגורים בבית משותף והרכב החשמלי שלכם

השימוש ברכב חשמלי יכול להתאים עבורכם גם אם אינכם מתגוררים בבית פרטי, משום שיש לא מעט פתרונות נוחים גם לבתים משותפים. מעבר לרכישת מטען נייד לרכב חשמלי, אפשר בהחלט לעשות שימוש בטעינה בבית משותף. עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף צריכה להיות מותקנת בחניה הפרטית שלכם בבניין. חברות שונות מציעות תשלום של דמי שימוש קבועים והתוספת שיש לקחת בחשבון היא כמובן עלויות צריכת החשמל. ניתן בהחלט לעשות שימוש משותף באותה עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, לקבל פירוט אודות הצריכה של כל מטען ולזכות את ועד הבית של הבניין במידת הצורך עבור כמות החשמל אותה צרכתם.

כמה זה עולה לנו?

המשמעויות הסביבתיות בשימוש ברכבים חשמליים הן רבות. בנוסף, עם המעבר לשימוש ברכב חשמלי אפשר למנות גם חיסכון כספי כאחד היתרונות המהותיים. בין אם יש לכם עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, או שאתם מטעינים את הרכב במקום העבודה, סביר להניח שתחסכו כשישים אחוזים בהשוואה לרכב רגיל, שאינו חשמלי. הטכנולוגיה שבה עושה שימוש הרכב החשמלי צורכת פחות אנרגיה ממנוע רגיל והיא יעילה יותר. כמו כן, המדינה כמו גם עיריות ומועצות ברחבי הארץ מעניקות הטבות שונות למי שעושה שימוש ברכב חשמלי. אם אתם נמצאים בשלב בו אתם דנים עם מקום העבודה שלכם בנוגע לרכב שתקבלו ממקום העבודה, כדאי לשקול מעבר לנהיגה ברכב חשמלי, בין אם בשל הנוחות של השימוש והטעינה במקום העבודה ובין אם מדובר בתוספת מהותית לתלוש המשכורת בשל הטבות שונות שהמעסיק נותן. כך או כך, אתם גם חוסכים לא מעט כסף ו"על הדרך" גם שומרים על הסביבה ומפחיתים את זיהום האוויר.

לנהוג עם רכב חשמלי