חדשות כלכלה

חדשות כלכלה זהו תחום מורכב מאוד המשתנה מיום ליום ולעיתים אף משעה לשעה. מדובר בתחום מסועף החוקר ועוסק כל העת בשוק ההון, בבורסות שבארץ וגם בכל העולם, פיננסים, נדל"ן בקיצור, מדובר בדיווחים בזמן אמת של כל חדשות הכלכלה המשפיעות זו על זו ביחסי גומלין. ישנם הרבה אתרים המציעים לאנשי כלכלה או לכל המתעניין בתחום השינויים הכלכליים בארץ ובעולם, כאשר כל אחד ימצא לו את האתר המתאים לו ומדבר אל ליבו.

ישנם הרבה מושגים המרכיבים את התחום של חדשות כלכלה כאשר לכל אחת מהן ייחודיותה והשפעתה השונה על המתרחש בשוק הכלכלי בארץ ובעולם.

נתאר חלק ממושגי היסוד הבסיסיים ביותר.

מה זה מסחר?

אנשים זקוקים למוצרים שונים ולא תמיד יהיו אלו מוצרים שהם עצמם מייצרים. לשם כך, כדי שיוכלו להשיג את המוצר הנצרך עבורם, יש לקיים 'מסחר' עם יצרן המציע את אותו המוצר. המסחר יכול להתנהל באמצעות סחר חליפין של החלפת מוצר שיש לך תמורת מוצר שיש לי. לרוב יבוצע המסחר באמצעות כסף שזהו מוצר ביניים בעל ערך שמוסכם על כולם. כאשר אנחנו דנים בכלכלה יותר מורכבת, הרי שישנם אנשים מיוחדים שכל תפקידם הוא לתווך בין היצרנים לבין הצרכנים באמצעות השוק. אותם אנשים מכונים 'סוחרים'.

קיים הבדל ברור בין סחר פנים לסחר חוץ. סחר פנים זהו מסחר שמתקיים בין פרטים שמשתייכים לאותה מדינה או לאותו המשק לבין סחר חוץ שמתבצע בדרך כלל בין משק אחד לבין משקים אחרים.

קיימת מסקנה חשובה שהיא פרי ניתוחו של כלכלן ידוע, האומר כי סחר חוץ זהו סחר רווחי שמשפיע לטובה על כל הצדדים, בגלל שהוא מאפשר להרחיב את עקומות התמורה ולהשיג על ידי כך רווחים גבוהים הרבה יוותר משהיו מסוגלים להרוויח בכוחות עצמם.

מה זה משק?

משק זוהי מערכת כלכלית גדולה בעלת פרטים רבים כאשר ישנה חלוקת עבודה בין כולם כדי להגיע לייצור של מוצרים מסוימים. ישנם משקים מסוגים שונים בהרכבים שונים ובאופי שונה זה מזה ביחס לפתיחות של המשק למשקים אחרים.

ישנם עוד הרבה מאוד מושגים שרק אנשים הבקיאים בתחום הכלכלה יודעים לשוט בהם היטב.

אתר המציע חדשות כלכלה ברמה המתאימה תרווה את צימאונם העז לידע ולשליטה בתחום הכלכלה הן לצורך עבודתם והן לידע הכללי שלהם.

קצת עלינו

חדשות הכלכלה הינו פורטל חימני המרכז בתוכו את כל הטיפים והכלים אפשר יעזרו לכם להתנהל נכון, בכלכלה הביתית וכן בכלכלה העסקית. תיהנו!

לוח שנה

יוני 2018
א ב ג ד ה ו ש
« מאי    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930